geboorteaangifte

Productomschrijving

Na de geboorte van een kind heeft u veel zaken te regelen. Een van die zaken is de aangifte van de geboorte van uw zoon of dochter bij de ambtenaar van de burgerlijke stand. De ambtenaar van de burgerlijke stand maakt van de aangifte een geboorteakte op.

Als de ouders getrouwd zijn dan heeft een kind automatisch een moeder en een vader. Bent u niet gehuwd dan heeft het kind (volgens de wet) alleen een moeder. Om de afstammingsrelatie tussen vader en kind tot stand te brengen, moet de vader het kind erkennen. Meer informatie hierover vindt u onder het product erkenning. Wilt u informatie over de keuze van de achternaam, dan kunt u dit vinden onder het product naamskeuze.

Waar geboorteaangifte doen?

Van iedere geboorte op Nederlands grondgebied moet aangifte worden gedaan bij de ambtenaar van de burgerlijke stand van de gemeente waar de geboorte heeft plaatsgevonden. Als het kind in het ziekenhuis is geboren, moet de geboorteaangifte dus gedaan worden in de plaats waar het ziekenhuis gevestigd is.

Wanneer geboorteaangifte doen?

Een geboorte moet binnen drie dagen na de dag van geboorte aangegeven worden. Eindigt de termijn van drie dagen op een zaterdag, zondag of feestdag dan wordt de termijn zodanig verlengd, dat er minimaal 2 werkdagen in zitten.

Betaling

Wij verzoeken u met pin te betalen.

Kosten

Aan het doen van aangifte van geboorte zijn geen kosten verbonden. Als er een afschrift of uittreksel van de akte gevraagd wordt, dan zijn daar wel kosten aan verbonden.

Hoe vraag ik het aan?

Hoe vraag ik het persoonlijk aan?

Is uw zoon of dochter geboren in de gemeente Moerdijk, dan doet u aangifte bij de ambtenaar van de burgerlijke stand.

De onderstaande personen zijn bevoegd/verplicht om aangifte te doen van de geboorte:

  • de moeder van het kind is bevoegd
  • de vader van het kind is verplicht

Als de vader niet aanwezig is of verhinderd is om de aangifte te doen, dan is tot aangifte verplicht:

  • een ieder die bij de geboorte aanwezig is geweest
  • het hoofd of gemachtigde van het ziekenhuis waar de geboorte heeft plaatsgevonden
  • de burgemeester of een door hem aangewezen ambtenaar van de geboortegemeente doet aangifte bij ontbreken van tot aangifte bevoegde of verplichte personen

U kunt van te voren een afspraak maken. U voorkomt daarmee dat u moet wachten.

Wat heb ik nodig?

  • geldig identiteitsbewijs van degene die aangifte doet
  • naam en geslacht van de nieuw geborene
  • indien van toepassing afschrift van de akte van naamskeuze of erkenningsakte (ongeboren vrucht)
  • eventueel het trouwboekje, zodat het kind kan worden bijgeschreven

Wetten en regels?

 

Contact

Pastoor van Kessellaan 15
4761 BJ Zevenbergen
Tel. 14 0168


> Contact en afspraak

Openingstijden
Ma t/m Do 08.30 - 17.00
Do-avond 18.00 - 20.00
Vr 08.30 - 12.00