Aziatische hoornaar: wees alert en meld nesten direct
Het seizoen van de Aziatische hoornaar draait op volle toeren. Een grote groep vrijwilligers zet zich in de gemeente Moerdijk dagelijks in voor het opsporen, lokaliseren en verwijderen van nesten. Daarbij kunnen inwoners helpen door verdachte nesten te melden.
Nesten worden actiever
Op dit moment bereiken veel nesten hun piek. De nieuwe koninginnen worden geboren en vetgemest voordat zij worden bevrucht en een plek zoeken om te overwinteren. Daardoor bevinden zich momenteel veel hoornaars in en rond de nesten.
In deze fase verdedigen de hoornaars hun nest fanatieker dan eerder in het seizoen. Nesten kunnen daardoor agressief reageren wanneer ze worden benaderd. Dit neemt meestal pas af vanaf half november, wanneer het grootste deel van de nieuwe koninginnen is uitgevlogen.
Extra voorzichtig bij lage nesten
Wees extra alert op nesten die laag zijn blijven hangen. Soms verhuist een volk niet naar een hogere plek en groeit het nest verder op dezelfde locatie. Een klein en onopvallend nest kan inmiddels zijn uitgegroeid tot een groot nest met veel hoornaars.
Ziet u een laag nest in een schuur, haag of andere beschutte plek? Houd dan afstand en onderschat de situatie niet. Ziet u een nest hoog in een boom? Meld dit dan direct via de website Meldpunt Aziatische Hoornaar.
Meld een nest, ook bij twijfel
Twijfelt u of het om een nest van de Aziatische hoornaar gaat? Meld dit dan toch. In de gemeente Moerdijk worden nesten van de Aziatische hoornaar kosteloos verwijderd.
Neem contact op met coördinator Karin van Rosendaal via 06 – 22774477 of meld het nest via de website Meldpunt Aziatische Hoornaar.